KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752137
nr 1475 2137
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Rivningskvarter". Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 60x30 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:46:20
100 kr
200 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg